Wrocław – galeria fotografii Wrocławia

Wrocław jest niezwykłem tłem do fotografii biznesowej

Portrety biznesowe, wrocławskie firmy wiedzą że warto 😉

(Nowy wpis już wkrótce na naszym blogu)

Fotografia biznesowa, czy zdjęcie firmowe to szczególny rodzaj portretu. Jej zadaniem coś więcej niż pokazanie wyglądu człowieka na określonym stanowisku, lub trudniącego się daną profesją. Dobrze wykonane zdjęcia portretowe na potrzeby firmowe dokładają istotna cegiełkę w budowie efektywnego biznesowo wizerunku firmy.

Zdjęcia i sesja biznesowa w firmie – jak się przygotować?

Twoja zdjęcia biznesowe – jak cię widzą, tak cię piszą

Czy potencjalny klient lub dostawca musi wiedzieć, jak wygląda prezes firmy, kadra zarządzająca i pracownicy, by skorzystać z oferowanych usług? Teoretycznie nie, jednak badania pokazują, że firma „z twarzami” jest odbierana jako bardziej wiarygodna i budząca zaufanie. Fotografia właściciela firmy po prostu musi się znaleźć na stronie internetowej w zakładce „O nas”. Wbrew pozorom anonimowość nie jest trendy, ludzie chcą wiedzieć, z kim pracują. Tu, gdzie pierwsze wrażenie „robi”strona internetowa, fotografia biznesowa ma bardzo dużą rolę do odegrania.

Sesja wizerunkowa – za i czy są jakieś przeciw?

Fotograficzna sesja wizerunkowa to niedoceniony sposób na promowanie swojego wizerunku – to bez szukania profesjonalnego studia. Wykonujemy zdjęcia biznesowe w dowolnym miejscu miasta Wrocław. Sesja zdjęciowa – wizerunkowa w środowisku, miejscu pracy

Przypadkowe, wygrzebane w domowym archiwum zdjęcia, raczej nie pokażą charyzmy i profesjonalizmu, który cechuje poszczególne osoby. Potrzebna jest fotografia wizerunkowa, czyli taka, która zbuduje markę na podstawie zdjęcia, podkreśli osobowość i zachęci do kontaktu. Dobrym zabiegiem jest powiązanie takiej fotografii z notatką „O mnie”, w której znajdzie się bezpośredni mail lub numer telefonu. Fotografia biznesowa to najczęściej zdjęcia portretowe, ale nie tylko. Często fotografuje się kadrę kierowniczą i pracowników w ich miejscu pracy.

Fotografia biznesowa – nie tylko na strony internetowe

Zdjęcie biznesowe zwykle trafia na firmową stronę www, ale to niejedyne miejsce, w których można je sensownie umieścić. Niegdyś trafiały jeszcze do papierowych folderów, ale te powoli są wypierane przez media elektroniczne i to na nich warto się skupić. Fotografia wizerunkowa, w tym fotografia portertowa, dobrze przyjmuje się w firmowych social media np. na swoim profilu w LinkedIN , Faceboo lub użyta do promocji wydarzeń firmowych. Wizerunkowe zdjęcie pracownika nadaje firmie autentyczności, a samemu pracownikowi ubogaca profil (gdy jest dobrze wykonane np. przez Photez.pl 😉 )

Stopka mailowa to kolejne miejsce, którym warto umieścić zdjęcie nadawcy. Mail staje się przez to bardziej osobisty, a czytająca go osoba ma wrażenie, że zna osobiście nadawcę. Ten prosty zabieg znacznie ułatwia i przyspiesza kontakty biznesowe. Swego rodzaju nowością jest umieszczanie fotografii biznesowych na wizytówkach. Niegdyś celowali w tym przede wszystkim osoby wykonujące wolne zawody, dziś wizytówka bez fotografii wydaje się niepełna.

Komu i kiedy przydadzą się zdjęcia biznesowe?

Zdjęcia biznesowe powinny oddawać osobowość osoby fotografowanej. To coś więcej niż zwykłe zdjęcie do dowodu osobistego. To fotografia mająca ukształtować wizerunek, wbić się w pamięć i przede wszystkim sprawić, że nazwisko będzie kojarzone z konkretnym człowiekiem.

Są osoby, które przed obiektywem aparatu czują się jak ryba w wodzie, są i takie, które natychmiast się spinają i zachowują nienaturalnie. Przy wykonywaniu fotografii biznesowej potrzebna jest równowaga między obiema postawami. Ma być na luzie, ale jednak z pewną dozą powagi. Z uśmiechem, ale nie rozbawieniem. Niby nietrudne, ale i niełatwe. Przy tym wszystkim zdjęcia muszą po prostu dobrze wyglądać, być ostre, odpowiednio oświetlone, skadrowane. Atrakcyjne scenerie Wrocławia jak np. ……..

Takiego zadania nie powinno się polecać przypadkowej osobie z aparatem. Tym bardziej do zrobienia zdjęć biznesowych nie powinno się używać telefonów komórkowych. Tu potrzebny jest profesjonalista robiący zarówno zdjęcia studyjne, jak i plenerowe (Sprawdź ofertę: www.photez.pl), który zadba o odpowiednią atmosferę w czasie sesji oraz późniejszą obróbkę zdjęć.

O czego zależy koszt portretów i sesji portretowej dla pracowników firmy?

(Wkrótce na naszym blogu. Tymczasem zapraszamy na zdjęcia biznesowe – wizerunkowe dla Pań z opolskiej Kancelarii Dyja >>