Nowy Dworzec Główny we Wrocławiu

1000 667 Photez.pl

Wrocławski Dworzec Główny w końcu został otwarty. Jest jeszcze wiele niedociągnięć, miejscami ze ścian wystają kable, a niektóre części dworca jeszcze nie zostały wykończone i są ozdobione pięknymi banerami Budimexu…
Jednak całość prezentuje się o niebo lepiej od poprzedniego dworca i przede wszystkim nie śmierdzi. Wewnątrz trochę dziwna mieszanka styli: stare, drewniane kasy, arabskie szpiczaste okna + złote akcenty w niektórych miejscach, a to wszystko dopełnione nowoczesnymi materiałami.
Na zwiedzanie dworca powędrował ze mną zapomniany już Panasonic Lx-3, który przez ostatni czas odpoczywał w szufladzie. Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że nadal robi zdjęcia, i to całkiem ładne zdjęcia 🙂 Wszystkie foty wykonane były bez statywu, a zdjęcia czaro-białe to JPGi prosto z aparatu! Wbudowany preset „Dynamic B&W” jest po prostu cudny. Sami sprawdźcie:

To samo zdjęcie w wersji psychodelicznej, przed konwersją na BW:

Author

Przemek

Fotograf z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w fotografii biznesowej i fotografii wnętrz. Lubi czyste, jasne i świeże formy sztuki.

All stories by: Przemek